عیب یاب التراسونیک

دستگاه عیب یاب التراسونیک از آن دسته از وسایلی است که مهندسان از آن بسیار استفاده میکنند این دستگاه برای مهندسان بسیار کاربرد دارد به خصوص دستگاه عیب یاب التراسونیک که با استفاده از امواج التراسونیک به عیب یابی میپردازد البته دستگاه های دیگری نیز هستند که با این امواج کار کنند همچون ضخامت سنج التراسونیک که یکی دیگر از دستگاه های کاربردی مهندسی است که میتواند ضخامت قطعات را بیابد.

 

شیوه کار دستگاه عیب یاب التراسونیک

این دستگاه به کمک امواج اولتراسونیک میتواند عیب ها را بیابد همچنین امواج این دستگاه عضو از تست های غیر مخرب یا ان دی تی در صنعت است یعنی اینکه امواج این دستگاه برای دستگاهی که برای عیب یابی مد نظر است مشکلی به وجود نمی آورد. این دستگاه از دو بخش کلی ساخته شده است یکی گیرنده که امواج مورد نظر را دریافت و به پردازنده میفرستد تا پردازنده آن را بررسی کند و دیگری که قسمت اصلی دستگاه و مغز آن میباشد امواج را پردازش میکند و گزارش آن را به بلندگو و صفحه نمایش یا مانیتور دستگاه ارسال میکند تا استفاده کننده دستگاه بتواند آن را مشاهده کند.

 

عیب یاب التراسونیک

 

خصوصیات دستگاه عیب یاب التراسونیک:

دستگاه های التراسونیک  همچون هر دستگاهی در انواع و برند های متفاوتی ساخته و به بازار عرضه میشوند برای دریافت مشاوره در خصوص دستگاع عیب یاب التراسونیک میتوانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید. از خصوصیات این دستگاه ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • توانایی کشیدن نمودار
  • توانایی وصل کردن دستگاه از طریق پورت به کامپیوتر
  • بررسی عیب های دستگاه مورد نظر طبق استاندارد های تعیین شده
  • رنج فراکانس های متفاوت
  • حافظه زیاد

 

کاربرد دستگاه عیب یاب التراسونیک

این دستگاه ها به علت دارا بودن امواج بی خطر و همچنین به دلیل دارا بودن قدرت تشخیص امواج فراصوت قابلیت این را دارد تا بتواند بدون آسیب زدن به دستگاه مورد نظر عیوب آن را بیابد و با استفاده از مانیتور گزارشات مورد نظر را به مصرف کننده ارائه دهد به همین خاطر این دستگاه در پروژه ها بسیار برای مهندیس پروژه حائز اهمیت است. 

 

برای دریافت اطلاعات در مورد تست رنگ خودرو کلیک کنید.

 

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی