دستگاه پای گیج ساخت شرکت MX Industrial امریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستگاه پای گیج که به Magnetic Pie Field Indicator نیز معروف است برای تعیین جهت میدان (شار) مغناطیسی به منظور تشخیص ناپیوستگی ها در مواد آهنی استفاده می شود. پای گیج یک قطعه هشت ضلعی ساخته شده از فولاد است که دارای هشت قسمت شبیه به برش کیک می باشد. قطعه هشت ضلعی بر روی یک دسته نصب شده است، بنابراین بازرس می تواند آن را در قسمتی از منطقه مغناطیسی قرار دهد.
در صورتی که مقدار جریان مغناطیسی کافی باشد، پای گیج، جهت میدان مغناطیسی را نشان می دهد.. از پای گیج (فیلد ایندیکیتور) به همراه پودر مغناطیسی، برای بازرسی یوک استفاده می شود. پای گیج را می توان در هر زاویه ای نگه داشت و نشانه هایی عمود بر جهت شار مغناطیسی، ایجاد می شود. در اروپا معمولا از یک دستگاه مشابه که گیج برتولد (Berthold Penetrameter) نامیده می شود و دارای چهار قسمت مغناطیسی به جای هشت مغناطیسی می باشد، استفاده می شود.

 

روش استفاده

1. پای گیج را تا حد ممکن به صورت مسطح بر روی ناحیه مورد ازمایش قرار دهید به گونه ای که هشت ضلعی در قسمت پائین قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که پای گیج را در ناحیه مغناطیسی قرار داده اید.
2. جریان مغناطیسی را در حین استفاده از مایع ذرات مغناطیسی، به صورت پیوسته اعمال کنید.
3. اگر از پودر مغناطیسی استفاده می کنید، به ارامی پودر اضافه را فوت کنید، در حالی که جریان مغناطیسی هنوز برقرار است.
4. نشانه های مصنوعی بر روی پای گیج، هم جهت با عیوب طبیعی ظاهر می شود.

 

 

fبرای مشاهده ی محصولات دیگر سایت مانند دستگاه UT و ضخامت سنج التراسونیک و  ضخامت سنج فلز می توانید به قسمت محصولات سایت مراجعه کرده و مشخصات و ویژگی های مختلف سایت را مشاهده نمائید.

 

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی