نحوه ی تست ضخامت سنج رنگ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

همان طور که می دانید یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی برای صنایع مختلف ضخامت سنج رنگ می باشد که برای ضخامت سنجی قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل های مختلفی از دستگاه ضخامت سنج رنگ در بازار وجود دارد که با برندها و مدل های مختلفی یافت می شود اما یکی از برندهای بسیار محبوب و شناخته شده ای که در این بین وجود دارد الکومتر می باشد که بسیاری از آن استفاده می کنند.

دستگاه های ضخامت سنج رنگ ارائه داده شده توسط شرکت کاوش آزما تولید شده توسط شرکت های خارجی می باشند و کاملا از لحاظ سلامت و کیفیت نیز تضمین شده می باشند.

یک دستگاه ضخامت سنج رنگ پیشرفته بایستی قابلیت های بسیاری داشته باشد تا بتواند کارایی مناسبی را برای صنایع مختلف داشته باشد.

الکومتر یکی از برندهای ضخامت سنج رنگ می باشد که قابلیت های ضخامت سنجی قطعات مختلفی را نیز دارد و همچنین می تواند ضخامت قطعات مختلف را حتی با پوشش اندازه گیری نماید.

جنس و شکل ظاهری هرکدام از انواع دستگاه ضخامت سنج رنگ با هم متفاوت می باشد از همین رو امکان دارد شما در بازار ضخامت سنجی را بیابید که جنس آن به صورت فولادی و ضد زنگ باشد و یا دستگاه دیگری را بیابید که جنس آن به نوعی دیگر باشد.

در هنگام خرید ضخامت سنج رنگ یکی از نکاتی که بایستی به آن بسیار توجه داشته باشید، گستره ی اندازه گیری آن می باشد. فاکتورهای بسیار مختلفی در هنگام خرید دستگاه ضخامت سنج رنگ و ضخامت سنج فلز وجود دارد که بایستی به آن توجه داشته باشید.

 

نحوه ی تست ضخامت سنج:

در ابتدا سطح مورد نظر خود را که قصد دارید عملیات ضخامت سنجی بر روی آن انجام دهید تمیز کنید. برای این تست بهتر است سطحی را انتخاب کنید که رنگ تر بر روی آن پوشانده شده باشد. در نهایت به مدت چندین ثانیه صبر کنید تا دندانه های ضخامت سنج رنگی شود و آنگاه می توانید دستگاه را از روی سطح بردارید.

آنگاه می توانید میانگین بیشترین و کمترین ضخامت خوانده شده را اندازه گیری کرده و در ضریب جامد (طبق استاندارد شرکت) ضرب نمائید و آنگاه می توانید ضخامت رنگ خشک را به این صورت اندازه گیری نمائید.

 

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی