روش های مختلف تشخیص رنگ خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روش های مختلفی برای تشخیص رنگ خودرو وجود دارد تا شما از آن برای تشخیص سالم بودن و یا رنگ خوردگی اتومبیل استفاده نمائید. علاوه بر استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ روش دیگر به عنوان تست و بازرسی فیزیکی وجود دارد که این تست و بازرسی خود نشان دهنده ی آن است که به شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام قسمت از ماشین خراب می باشد.

در صورتی که تست و بازرسی ماشین را به صورت فیزیکی و حضوری انجام دهید، خواهید دانست کدام قسمت از آن دچار رنگ خوردگی می باشد و کدام قسمت سالم است. تشخیص پوسیده بودن و رنگ خوردگی با استفاده از این روش امکان پذیر می باشد.

با استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ این قابلیت را خواهید داشت تا تشخیص دهید خودرو دارای رنگ خوردگی فابریک کارخانه است یا غیر از آن.

در این مطلب قصد داریم روش های مختلف را برای تشخیص رنگ خودرو و سالم بودن یا تصادفی بودن آن را تشخیص دهیم:

روش اول: تست رنگ

یکی از واضح ترین و همچنین بدیهی ترین روش هایی که برای تشخیص تست رنگ به کار برده می شود و پس از رنگ خوردگی توسط نقاشان اتومبیل روی ماشین های دست دوم انجام خواهد گرفت.

نقاشان برای این کار ابتدا دور ماشین به طول کامل قدم زده و آنگاه با دقت تمامی زوایای ماشین را بررسی خواهند کرد و به جزئیات توجه بسیاری دارند.

نقاش با نگاه دقیق تر به سطح روی ماشین متوجه خواهد شد که رنگ کدام قسمت از قسمت های دیگر متفاوت می باشد. در صورتی که قسمتی از بدنه ی ماشین را لمس کند و متوجه تغییر رنگ آن شود به احتمال بسیار زیاد متوجه خواهد شد آن قسمت دچار رنگ خوردگی می باشد و یا حتی می تواند برای تشخیص دقیق تر از دستگاه ضخامت سنج رنگ استفاده کند.

به طور مثال در صورتی که در خودرو دچار رنگ خوردگی باشد خیلی اتفاق عجیبی نمی باشد که نقاش بتواند تشخیص دهد رنگ آن قسمت از ماشین با پنل های مجاورش متفاوت خواهد بود.

علت تفاوت در رنگ تولید شده در کارخانه و رنگی که برای کار استفاده می شود به دلیل اختلاف در کد رنگ تولید شده می باشد.

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی