روش های متفاوت تشخیص رنگ خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در مطلب قبلی درباره ی روش اول تشخیص رنگ خودرو مواردی را ذکر کردیم. تست رنگ اولین روشی بود که برای این کار مورد استفاده قرار می گرفت. در این روش با مشاهده ی قسمت های مختلف ماشین می توانید متوجه شوید که کدام قسمت از بدنه ی آن رنگ خورده می باشد و رنگ آن با قسمت های دیگر اختلاف دارد.

استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ، دقیق ترین روشی می باشد که می توانید آن را به کار ببرید اما در این مطلب قصد داریم روش های دیگری را هم نیز به کار ببریم تا شما آشنایی لازم را با آن داشته باشید.

روش دوم: تست با انگشت

پس از آن که ماشین را به صورت چشمی بازرسی کردید حال بهتر است دور تا دور ماشین چرخی زده آن را به دقت نگاهی بیاندازید.

و تمامی سطوح ماشین و به خصوص نقاط خاص آن را از جمله لبه درها، پنجره ها و همچنین پشت لبه ی ماشین ها را بازرسی نمائید و با انگشت این سطوح را لمس کنید تا اگر به موردی برخورد کردید آن را به خوبی متوجه شوید.

در صورتی که این لبه ها در کارخانه و با رنگ فابریک رنگ شده باشند در صورتی که آن را لمس کنید نرم می باشند. موضوعی که در این خصوص قابل توجه می باشد، با توجه به آن که بسیاری از نقاشان اتومبیل، تمرکز بسیار زیادی بر روی انتهای پنل ها دارند بنابراین این امکان وجود دارد نا لبه ی پنل ها مقداری زبر و ناهموار باقی بماند و به راحتی با لمس انگشتان و یا حتی دستگاه ضخامت سنج رنگ قابل تشخیص خواهد بود. البته این موضوع قابل ذکر می باشد که این اتفاق به هیچ عنوان در کارخانه ها صورت نمی گیرد. به دلیل آن که رنگ قبل از هرچیزی روی بدنه ی خودرو صورت خواهد گرفت و همین عامل موجب می شود تا بسیار نرم تر گردد.

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی