استفاده از تست اسپری مازاد برای تشخیص رنگ خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

علاوه بر استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ، روش های مختلفی وجود دارند که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند. در مطالب دو مدل از این روش ها را ذکر نمودیم که در این مطلب قصد داریم بقیه این روش ها را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

روش سوم: تست اسپری مازاد

تست اسپری مازاد، یکی دیگر از روش هایی می باشد که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد. این روش می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید آیا رنگ بدنه ی خودرو، به صورت رنگ شده می باشد یا به صورت فابریک کارخانه می باشد.

زمانی که خودروی مورد نظرتان را برای کار نقاشی به کارگاه می برید، نقاشان زمانی که می خواهند کار نقاشی خودرو را آغاز کنند به غیر از آن قسمتی که قصد رنگ آمیزی آن را دارند، بقیه قسمت ها را با کاغذ میپوشانند و همچنین دور تا دور این کاغذ و لبه های آن را با چسب مشکی مخصوصی نیز میچسبانند.

معمولا نقاشان از این چسب مشکی برای قسمت های خاص مانند در و پنجره ها و یا نقاط دیگر استفاده می کنند. در نتیجه این کار باعث می شود تا مقدار رنگ هم نیز بر روی چسب مشکی ریخته شود و در صورتی که رنگ خود ماشین مشکی نباشد می توان این رنگ خوردگی ها را حتی بدون استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ و با چشم نیز مشاهده کرد.

همچنین در صورتی که قصد دارید قسمت زیر بدنه ی ماشین را مورد بررسی قرار دهید می توانید قسمت چرخ ها هم بررسی نموده تا نشانه های مختلف پاشش رنگ را بر روی آن مشاهده نمائید.

نشانه های رنگ خوردگی و اسپری رنگ بر روی بدنه ی خودرو به شما کمک خواهد کرد تا اثرات رنگ خوردگی را زیر کاپوت خودرو یا روی رادیاتور آن مشاهده نمائید.

شرکت کاوش آزما محصولات دیگری به جز ضخامت سنج رنگ هم ارائه خواهد داد که شامل ضخامت سنج فلز و التراسونیک می باشد که هرکدام کارایی های مخصوص به خود را نیز دارند.

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 09383636512- 02166593877
   پست الکترونیک : kavoshazma@gmail.com
   دورنگار : 02166421927
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی