اسپری تست ذرات مغناطیسی MT ساخت Magnaflux انگلستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

تست ذرات مغناطیسی (MT) یک روش آزمون غیر مخرب (NDT) برای تشخیص عیوب و ترک های سطح و زیر سطحی در مواد آهنی است.روش آزمون شامل استفاده از میدان مغناطیسی خارجی یا اعمال جریان الکتریکی در داخل ماده است که شار مغناطیسی را در مواد تولید می کند.سپس، ذرات رنگی قابل مشاهده بر روی سطح تست با اسپری پاشیده می شوند.وجود عیوب سطح سطحی یا نزدیک به سطح در مواد، موجب انحراف در شار مغناطیسی می شود که سبب نشت میدان مغناطیسی در عیوب می گردد.ذرات مغناطیسی به وسیله میدان سطح در عیوب جذب می شوند و به لبه های ترک ها و عیوب می چسبند و شکل عیوب را نشان می دهند.

 

اسپری ترکیاب تست ذرات مغناطیسی MT مگنافلاکس   (Magnaflux MT Spray)   شامل اسپری رنگ سفید (White contrast) به شماره فنی WCP-2 و اسپری جوهر مشکی (Black Ink)   به شماره فنی 7HF می باشد.

 

 

مشخصات فنی

اسپری  کنتراست سفید WCP-2White Contrast پس زمینه کنتراست بالایی را برای بهبود احتمال ترک یابی و حساسیت در بازرسی تست مغناطیسی، فراهم می اورد. اسپری کنتراست WCP-2 به سرعت، به صورت یکنواخت و بدون پوسته پوسته شدن خشک می شوند، و زمانی که ذرات مغناطیسی رنگی بر روی سطح پوشیده شده با کنتراست سفید اعمال می شوند، ترک ها و عیوب به وضوح دیده می شوند. اسپری جوهر سفید WCP-2 را می توان با انواع مختلف ذرات مغناطیسی رنگی و مریی مضر ، از جمله 7HFو 7C استفاده کرد.

اسپری ذرات مغناطیسی با پایه نفتی برای ترک یابی به روش MT غیر فلورسنت (مرئی) مورد استفاده قرار می گیرد. اسپری جوهر مشکی7HF به دلیل ساختار فشرده ذرات مغناطیسی، نشانه های واضح و قوی از ترک و عیوب را فراهم می کند.اسپری تست MT برای تست میدان، بازرسی های نقطه ای و مکان هایی که پردازش توده ای غیر عملی است مناسب است زیرا الگوی گسترده اسپری برای پوشش دادن مناطق بزرگ برای بازرسی سریع تر در حین بازرسی لوله و سازه های بزرگ آسان می کند. اسپری ترک یاب 7HF اغلب با اسپری کنتراست سفید WCP-2 برای بهبود کنتراست و افزایش حساسیت بازرسی استفاده می شود.

 

 

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 02166421927- 02166593877
   پست الکترونیک : [email protected]
   دورنگار : 02166946809
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی