دستگاه بانداسکوپ مدل 3100 ساخت شرکت NDT Systems امریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

استفاده از مواد چسبناک برای اتصال مواد، کامپوزیت ها، پلاستیک ها و ... در صنایع رو به افزایش است. صنایع هواپیمایی پس از جنگ جهانی دوم به صورت گسترده از اتصال فلز به فلز توسط چسب استفاده کرده است و سپس استفاده از این روش برای مواد دیگر و صنایع دیگر از جمله هوافضا، اتوموبیل سازی، صنایع دریایی و انرژی بادی، گسترش یافت.

اتصالات پیوندی دارای مزایای فراوانی نسبت به روش های معمول مانند پیچ و مهره، پرچ کاری و جوشکاری می باشند. صرفه جویی در وزن یک ویژگی کلیدی است، اما مزایای دیگر، نیز شامل توزیع بهتر تنش ها با حذف نیاز به سوراخکاری و جوش، طراحی ساده تر و مونتاژ اتصالات نواحی بزرگ یا سطوح خارجی منحنی و اتصال مهر و موم شده، استفاده از مواد متفاوت که می تواند از خوردگی الکترولیتی جلوگیری کند و نسبت به انتشار ترک حساسیت کمتری دارد.

دستگاه باند تستر جهت بازرسی کامپوزیت روی سازه های ساندویچ فلزی، لامینیت ها، ساختارهای چند لایه پیوندی، اتصالات با پیوند چسبندگی بالا، مواد بسیار ضعیف و هر ساختاری که به نیروی نفوذکننده قوی نیاز دارد، به کار میرود.

یکپارچگی این پیوندها برای کیفیت محصول نهایی، ضروریست، در نتیجه تکنیک هایی برای ارزیابی کیفیت پیوند، اهمیت دارد. با ظهور ترکیب مواد جدید، انواع عیوب و چالش های جدیدی به وجود می آیند و در نتیجه توسعه تکنیک های بازرسی برای تشخیص این موارد الزامی می باشد. برای مثال، یک ساختار ساندویچ کامپوزیتی مدرن ساخته شده با دو پوسته و یک هسته که حاوی نقص هایی مانند ترک، ناپیوستگی، خراشیدگی ، حفره ها و هسته خرد شده می باشد، اما تکنیک های بازرسی معمول به دلیل خطوط چند لایه از چسب، دارای محدودیت استفاده می باشند.

با استفاده از چنین موادی در ساختارهای متصل شده چند لایه، انواع مختلفی از روش های بازرسی برای پوشش دادن به تمام ترکیبات، ایجاد شده است. تست باند (Bond testing) در حال حاضر به یک الزام در دستورالعمل های تعمیر و نگهداری و دستورالعمل های فنی برای انواع مختلف هواپیماهای تجاری و خصوصی تبدیل شده است، و استفاده از آن در حال گسترش است.

دستگاه باند تستر Bondascope 3100 دارای 3 حالت عملیاتی برای پوشش دادن محدوده ای از کاربردهاست و می تواند لایه لایه شدن، جدا شدن پیوندها، هسته های خرد شده یا آسیب دیده ، تخلخل، اشیاء خارجی و ساختارهای یکپارچه و ساندویچ را تشخیص و بازرسی کند.

شرکت NDT Systems امریکا، دستگاه های باند تست قدرتمندی را برای بازرسی کامپوزیت، ساختارهای ساندویچی پوسته تا هسته، اتصالات متصل شده با چسب، اتصال فلز به فلز با چسب، مواد بسیار ضعیف و هر ساختاری که به نیروی نفوذکننده قوی نیاز دارد، تولید کرده است.

مدPitch-Catch (P/C)  و مقاومت مکانیکی (MIA) با فرکانس پایین قادر به نفوذ درون خطوط چسب و درون هسته می باشد و مزیت دیگر ان کوپلینگ خشک است که برای بازرسی هایی که در آن آب یا هر نوع کوپلنت مرطوب قابل استفاده نیست، ایده ال است. عیوب جانبی دور نیز می تواند به طور منظم شناسایی شود که زمانی که تنها دسترسی به یک قسمت از ماده وجود دارد، ایده ال است.

مد رزونانس، برای ساختارهای یکپارچه یا ساختارهای متصل بسیار مناسب است. این حالت نیاز به کوپلینگ دارد، اما می تواند از درون خطوط چندگانه چسب نفوذ کند و در نتیجه کمتر توسط هوای موجود، تحت تاثیر قرار می گیرد. علاوه بر این، در ساختارهای چند لایه متصل، سیستم می تواند تعیین کند که کدام لایه دارای عیب است.

دستگاه عیب یاب التراسونیک 3100 جهت انجام تست التراسونیک بر روی تیغه های فن در موتورهای هواپیما استفاده می شود.

 

مشخصات فنی

• صفحه نمایش : 240×320 pixel ، 5.7 اینچ
• محدوده فرکانس : 250 Hz- 1.5 MHz 
• دمای عملیاتی: -10ºC - 40ºC
• مد: رزونانس(RF& flying dot)، Pitch-catch (فرکانس قابل تنظیم، چرخه ها و دامنه)، مد انرژی بالا، مقاومت مکانیکی ( MIA ) و رزونانس
• الارم ها : باکس، قطبی تا 8 گیت حلقه ای متمرکز در نقاط مرجع واقع در عملیات صفحه مقاومت. عملیات مثبت و منفی
• تنظیمات دستی برنامه توسط کاربر
• تشخیص اتوماتیک پراب
• حالت هشدار: دامنه، فاز، گیت های فازی، هاله، مربعی و حلقه بیضوی
• پکیج استاندارد شامل دستگاه، کیف حمل، دفترچه راهنما، باتری و شارژر AC 
• حالت نمایش مقاومت RF 
• مد نمایش مرجع
• قابل استفاده با پراب های کارخانه های دیگر
• دارای اسپلیت اسکن و نمایش قطعه ای
• دارای فرکانس سریع
• حافظه: 100 مجموعه 250 تایی
• ابعاد : 9.25"H x 5.5"W x 2.9"D (235x140x74mm)
• وزن : 2.26 کیلوگرم به همراه باتری


 

دشرکت کاوش آزما ارائه دهنده ی انواع مختلفی از دستگاه های باند تستر و دستگاه UT می باشد و همچنین محصولاتی از قبیل ضخامت سنج التراسونیک و ضخامت سنج فلز را نیز ارائه میدهد.

 

   آدرس : تهران -خیابان ستارخان -خیابان باقرخان- پلاک 61- واحد 2
   تلفن : 02166421927- 02166593877
   پست الکترونیک : [email protected]
   دورنگار : 02166946809
     
کاوش آزمای آریا در شبکه های اجتماعی